Prędzej czy później każdy z nas stanie przed trudnym wyborem firmy świadczącej usługi kurierskie. Zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne staną przed koniecznością wyboru jednej z wielu obecnych na rynku firm, dzięki której będą mogły w bezpieczny a zarazem niedrogi sposób przetransportować swoje towary, czy też półprodukty z jednego miejsca w drugie. O ile w przypadku firm decyzja będzie dotyczyć raczej szybkości oraz bezpieczeństwa przesyłki to w przypadku osób prywatnych decydująca już będzie cena.

Ceny usług kurierskich

To zupełnie normalne, że osoba prywatna, która z usług kurierskich korzystać będzie sporadycznie zdecyduje się na usługi firmy, która zaoferuje najniższą cenę transportu. Osobom prywatnym nie zależy aż tak bardzo na szybkim terminie dostarczenia przesyłki i raczej każda taka osoba wybierze wariant dłuższy, ale za to tańszy. Równoważne natomiast zarówno w przypadku osób prywatnych jak i podmiotów gospodarczych będzie bezpieczeństwo przesyłki. Ceny usług kurierskich są na pewno wyższe niż ceny przesyłek pocztowych, nie mniej jednak w przypadku tych pierwszych mamy pełna gwarancję bezpieczeństwa naszej przesyłki. Poczta natomiast nie zawsze bierze na siebie odpowiedzialność za przesyłkę.

Cena nie zawsze jest najważniejsza

Jeśli zaś przyjrzymy się podmiotom gospodarczym, które z usług kurierskich, będą korzystać, na co dzień, to zauważymy, iż cena usług nie zawsze ma decydujące znaczenie. Weźmy na przykład taki sklep internetowy. Wiadomo, że klient kupując dany towar chce jak najszybciej go mieć dostarczony do domu. Wiedząc to właściciel sklepu musi decydować się na usługi tych kurierów, którzy gwarantują najszybszy termin realizacji przesyłek. Oczywiście sklepy internetowe realizując szereg zamówień dostają zniżki na usługi kurierskie, więc nie jest to znowu okupione aż takimi wielkimi kosztami.

Kryteria wyboru, słowem zakończenia

Zatem zastanówmy się, jakimi kryteriami się kierować podczas wyboru firmy kurierskiej. Jednym z głównych kryteriów będzie cena usługi oraz jej stosunek do czasu realizacji przesyłki. Kolejnym kryterium będzie możliwość ubezpieczenia naszej przesyłki, gdyż jak wiadomo niejednokrotnie przesyłane towary przedstawiają sobą dość wielką wartość. I to w zasadzie najważniejsze, czym powinniśmy się kierować przy doborze firmy transportowej. Cena, czas, gwarancja.