Założenie firmy przewozowej w dzisiejszych czasach i przy obecnej sytuacji na rynku może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wielkie przedsiębiorstwa wykazują coraz większe zainteresowanie tego rodzaju usługami. Jest to całkiem niezły moment, aby rozwinąć swój interes w branży przewozowej a na brak klientów na pewno nikt narzekał nie będzie. Wręcz przeciwnie. Już w kilka dni po rozpoczęciu działalności w branży przewozowej czy transportowej, świeżo upieczony biznesmen z nadmiaru pracy nie będzie wiedział gdzie ręce włożyć, aby sprostać zapotrzebowaniu na swoje usługi.

inwestycje są niezbędne

Oczywiście zakładając tego rodzaju działalność nie wystarczy jeden samochód i już mamy firmę. Aby skutecznie działać na rynku i w krótkim czasie zdobyć pozycje lidera w tej, dopiero, co rozwijającej się gałęzi gospodarki, należy dysponować pewnym kapitałem na start. Powiedzmy, że kilkanaście dobrze wyposażonych samochodów ciężarowych powinno na początek wystarczyć. Nie wolno też zapomnieć o tym, iż samochody te muszą być gdzieś garażowane, gdyż nie sztuką jest wydać kilkaset tysięcy na porządny samochód a potem to zmarnować brakiem zainteresowania. Także porządne hale garażowe to dodatkowe koszta przy tego typu działalności. Dość popularne jest adaptowanie starych hal upadłych zakładów przemysłowych, które wręcz były przystosowane do wjeżdżania do hali wagonów pociągu, więc przerobienie tego na wjazdy dla samochodów ciężarowych nie powinno być problemem a przy okazji wynajmując teren hali i odpowiednio go przerabiając zyskujemy miejsce na zaplecze logistyczne czy warsztat. Takie rozwiązanie stanowczo obniży koszty oraz pozwoli poszerzyć troszkę profil działalności z samego transportu i przewozów także na magazynowanie.

podsumowując

Jak widać rozkręcenie firmy w tej branży raczej jest skierowane do ludzi z pewnym doświadczeniem w biznesie oraz tych, co maja za sobą pewien kapitał, gdyż wątpię, aby człowiek nie mający żadnego zaplecza finansowego uzyskał w banku kredy na zorganizowanie firmy przewozowej. Jednak dla tych, co mają zaplecze finansowe oraz możliwość uzyskania pokaźnego kredytu otwarcie firmy transportowe może się okazać interesem życia o czym kilku przedsiębiorców w naszym kraju przekonało się na własnej skórze.